Wyścigi na Jeziorze Nyskim, picie alkoholu – jak Krajowa Mapa Zagrożeń działa w Nysie?

Od 2016 roku mieszkańcy Nysy zgłosili blisko 3500 zagrożeń przez KMZB. Połowa została potwierdzona. Gdzie najczęściej łamane jest prawo?

3500 – tyle zgłoszeń otrzymali nyscy policjanci przez ostatnie 2 lata przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W zdecydowanej większości dotyczyły one spożywania alkoholu, przekraczania dozwolonej prędkości czy też niewłaściwego parkowania. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zgłoszenia, potwierdzili prawie 47 % z nich. Wśród zgłoszeń pojawiła się także informacja o wyścigach na środku Jeziora Nyskiego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie za pomocą którego anonimowo można wskazać miejsca, w których występują zjawiska nieakceptowalne społecznie. Narzędzie to służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Nyscy policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego, jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu spływa taka informacja.

Obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową nysa.policja.gov.pl. Jako pierwszy pojawi się baner KMZB. Po kliknięciu otwiera się informacja o tym, co to jest KMZB i do czego służy. Znajduje się tam również odnośnik do mapy. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.