Wciąż jeżdżą na „podwójny gazie”

Podczas akcji „Alkohol i narkotyki” funkcjonariusze z nyskiej Drogówki przebadali blisko 600 kierujących. 2 z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. 

Kilka dni temu o godzinie 5 rano rozpoczęła się akcja nyskich funkcjonariuszy, którzy badali kierujących na obecność alkoholu oraz narkotyków w organizmie. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przebadali około 600 kierujących, tak by wyeliminować z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia.

Dwóch z zatrzymanych do kontroli poruszało się jednośladem po spożyciu alkoholu. Jak pokazały badania, każdy z kontrolowanych mężczyzn miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ukarali ich mandatami karnymi i nie dopuścili do dalszej jazdy.

Nyscy policjanci z Wydziału Drogowego przypominają, że stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Stan, w którym zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 ‰ albo 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza -jest określany zgodni z art. 115 §16 k.k. stanem nietrzeźwości.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.