Uderzył w przydrożne barierki i pieszo uciekł z miejsca

Policjanci z Nysy zatrzymali 38-letniego kierowcę forda, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna uderzył w przydrożne barierki i pieszo uciekł z miejsca. Już po kilku minutach został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Badanie pokazało, że „za kółko” wsiadł nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Grozi mu teraz do 5 lata więzienie.

Do zdarzenia doszło 25 października tuz przed godziną 17:00. Wówczas funkcjonariusze nyskiej drogówki patrolując ulice miasta zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce w Nysie na ul. Mickiewicza.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili przebieg całego zdarzenia i rozpytali świadków. Z ich relacji wynika, że młody mężczyzna miał jechać od miejscowości Biała Nyska. Nagle na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na chodnik tuż przy przystanku autobusowym, a następnie uderzył w przydrożne barierki. Na szczęści nikomu nic się nie stało, a dzięki czujności osób będących w pobliżu funkcjonariusze wiedzieli, gdzie kierowca uciekł. Już po kilku minutach policjanci z ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który szedł wraz z pasażerką pojazdu chodnikiem ul. Mickiewicza. Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Nysy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

 

Źródło i zdjęcia – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.