Śmiertelny wypadek na Grodkowskiej

Kierujący skodą potrącił nieprawidłowo przechodzącego przez jezdnię pieszego. 70-letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń.

Do potrącenia pieszego doszło 30 listopada około godziny 21:30, na ulicy Grodkowskiej w Nysie. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący osobową skodą, 33-letni mężczyzna, potrącił przechodzącego przez jezdnię, poza miejscem do tego wyznaczonym, mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 70-letni mężczyzna, pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Głównymi przyczynami wypadków z udziałem pieszych są nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, a także poruszanie się niewłaściwą stroną jezdni, przechodzenie w miejscach zabronionych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy wtargnięcie bezpośrednio przed jadący pojazd.

Jak wskazują nasze statystyki najczęściej ofiarami wypadków drogowych z udziałem pieszych są osoby powyżej 60 roku życia. Dlatego wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować szczególną ostrożność oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że kierowców chroni karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Pieszy nie ma takiej ochrony. Dlatego w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans. To pieszy odnosi poważne obrażenia często niestety śmiertelne.

Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu czy śniegu wymagają od kierowców zwiększonej ostrożności i koncentracji. W takich warunkach czas reakcji oraz droga hamowania znacznie się wydłużają.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.