Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. 22 – latek nie żyje

Wracamy do zdarzeń z sobotniej nocy. To właśnie od tamtej pory 22 – letni Maciej po brutalnym pobiciu walczył o życie w nyskim szpitalu. W czwartek mieszkaniec Nysy został odłączony od aparatury.

Parking Castoramy w Nysie. To właśnie tutaj w sobotę około godziny 21 grupkę chłopaków zaatakowało czterech mężczyzn. Trzech mieszkańców Nysy oraz obywatel Ukrainy szukali zwady. Uzbrojeni byli w pistolet przypominający broń gazową, kij golfowy oraz przedłużkę klucza. Po chwili zamieszania jeden z zaatakowanych został uderzony kijem w głowę. Koledzy poszkodowanego wezwali pogotowie ratunkowe i policję.
Dwóch napastników zostało ujętych na miejscu przez funkcjonariuszy, a dwóch pozostałych dnia następnego. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Od sobotniej nocy 22- letni Maciej walczył o życie w nyskim szpitalu. 1 listopada został odłączony od aparatury. Wobec wszystkich zastosowano areszt tymczasowy. Śledztwo prowadzone jest z artykułu 156 – pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Mieszkańcy Nysy nie ukrywają smutku oraz złości, że w monitorowanym mieście, gdzie policja za sukces uznaje spadek przestępczości, dochodzi do morderstwa. Nasza redakcja dotarła do informacji, że nie było to pierwsze tego typu zdarzenie w naszym mieście w przeciągu tygodnia.
Na naszej stronie na Facebooku zapytaliśmy mieszkańców gminy, czy czują się w Nysie bezpiecznie? Ankieta wciąż trwa, a już odpowiedziało na nią ponad 1000 osób. Tylko 34 % ankietowanych uważa Nysę za miasto bez zagrożeń. Do naszej redakcji wciąż napływają wiadomości od mieszkańców, którzy przyznają, że boją się wychodzić na ulicę Nysy, gdy na na dworze jest już ciemno, a wiele miejsc w centrum wciąż budzi lęk i postrach przechodniów.
I Love Nysa nie zgadza się na przemoc w naszym mieście. W najbliższych dniach planujemy zorganizować marsz ulicami miasta. Solidarnie z mieszkańcami chcemy pokazać, że pragniemy bezpiecznej Nysy dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych i kategorycznie nie zgadzamy się na działania cechujące się agresją i przemocą. Więcej informacji już niebawem na naszym profilu na Facebooku.
Rodzinie oraz bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.
Zdjęcie – Facebook
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.