Plantacja zlikwidowana

Policjanci z Nysy tylko jednego dnia zlikwidowali 2 nielegalne plantacje. Śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 860 krzewów konopi indyjskich oraz blisko 90 gramów marihuany. Do tej sprawy kryminalni zatrzymali dwóch 32-latków. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Kryminalni z Nysy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie powiatu nyskiego znajdują się 2 nielegalne plantacje marihuany.

Jedna z nich miała znajdować się w gminie Skoroszyce. 29 sierpnia, policjanci weszli na teren posesji. Tam zabezpieczyli 224 krzewy konopi indyjskiej. Niektóre z roślin miały ponad 3 metry wysokości. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli także blisko 90 gramów marihuany oraz elektroniczną wagę. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu nyskiego.

Kolejny zatrzymany 32-latek konopie indyjskie uprawiał w polu kukurydzy. Tam funkcjonariusze znaleźli 640 krzewów oraz urządzenia potrzebne do hodowli.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów związanych z uprawą i posiadaniem narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury obu aresztował na 3 miesiące.

źródło: KPP Nysa

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.