Pijani usiedli za kierownicą

Mimo licznych apeli policjantów kierowcy wciąż siadają za kierownicą pod wpływem alkoholu. Tylko w jeden dzień udało się zatrzymać dwóch kierujących na „podwójnym gazie”.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych na drogach gminy Otmuchów trwała policyjna akcja „Trzeźwy poranek”. Działania policjantów były ukierunkowane na skontrolowanie jak największej liczby kierujących, a tym samym wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień.

Policjanci nyskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości ponad 500 kierowców. Z tej liczby 2, zdecydowało się na jazdę po użyciu alkoholu. Obaj kierujący zostali zatrzymani do kontroli na ul. Lipowej w Otmuchowie. Jak pokazało badanie mężczyźni mieli blisko po pół promila alkoholu w organizmie. 48- letniemu kierującemu osobowym volkswagenem oraz 65- letniemu kierującemu peugeotem zatrzymano prawo jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Nyscy funkcjonariusze przypominają. Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Stan, w którym zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 ‰ albo 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza -jest określany zgodni z art. 115 §16 k.k. stanem nietrzeźwości.\

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.