Nauczą seniorów jak nie dać się oszukać i czuć się bezpieczenie

Seniorzy z naszego regionu są coraz bardziej ostrożni, jednak wciąż dochodzi do wyłudzeń pieniędzy. Oszuści podszywają się pod wnuczków, policjantów, pracowników administracji, a także… wróżki.

Nie brakuje amatorów cudzej własności, szczególnie polujących na pieniądze seniorów. Przestępcy są coraz sprytniejsi, jednak i wcześnie urodzeni wiedzą jak się przed nimi ustrzec. Od lat nyscy funkcjonariusze przestrzegają mieszkańców przed przestępcami i dzielą się z nimi poradami. Teraz mundurowi będą edukować głuchołaskich seniorów z zakresu bezpieczeństwa.

Wyłudzenia to jednak nie jedyny temat poniedziałkowego spotkania. Podczas debaty zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa;
  • Program ”Dzielnicowy bliżej nas”;
  • Aplikacja „Moja Komenda”;
  • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
  • Oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na hydraulika”.

Debata społeczna ma na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi będą informować także jak powiadamiać policję o nieprawidłowościach czy zagrożeniach. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10.00  w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Głuchołazach przy ul. Lompy 2.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.