Kierowali autem na „podwójnym gazie”

Kierowali na „podwójnym gazie”, teraz o ich dalszym losie za kółkiem zadecyduje sąd. W jednym dniu policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

W miniony piątek około godziny 18:20, dyżurny nyskiej komendy został powiadomiony o kierowcy peugeota, który jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Miał on przyjechać na jedną ze stacji paliw w mieście, aby zatankować samochód. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z nyskiej drogówki. Już po chwili okazało się, że 22- letni kierowca peugeota jest nietrzeźwy. Wynik badania pokazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi powiatu nyskiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tego samego dnia, około godz. 21: 35 w Nysie na ul. Wrocławskiej funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością jezdni. Przypuszczenia mundurowym o tym, że kierowca zdecydował się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie” szybko się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że 57-letni mieszkaniec naszego powiatu ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierował samochodem, nie mając przy sobie wymaganego podczas kontroli prawa jazdy.

Zatrzymanym za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą uprawnień do kierowania grozi również kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło – Policja Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.