Jechali samochodem „na podwójnym gazie”

Alkomaty, w które wyposażeni są nyscy mundurowi, wykażą kto prowadził na”podwójnym gazie”. Za takie wykroczenie kierowcy mogą pożegnać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania samochodem.

Piłeś? Nie jedź! Pod wpływem alkoholu każdy kierowca stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych osób znajdujących się na drodze. Jeśli na wielkanocnym stole znalazły się wieloprocentowe napoje warto przed jazdą samochodem sprawdzić swój stan trzeźwości. Alkomaty, które znaleźć można na komendzie oraz w niektórych restauracjach upewnią nas, czy możemy siadać za kierownicę.

Od rana nyscy policjanci dokładają wszelkich starań, by żaden kierujący nie wyjechał na drogi regionu mając promile w organizmie. W ramach akcji „Trzeźwy poranek” tylko między godziną  6.00 a 8.00  policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierowców.

Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to 35- letni mieszkaniec Nysy, który jechał citroenem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kolejnym zatrzymanym kierowcą okazała się, mieszkanka Opola. 43-latka kierowała swoim seicento również będąc po użyciu alkoholu. Kierujący stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Nyscy policjanci przypominają, że będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.