Jechali na „podwójnym gazie” – pożegnali się z prawem jazdy

Kierujący pod wpływem alkoholu myślą, że tym razem może im się upiecze. Nie przewidują jednak, że nyscy policjanci są czujni i żądnego pijanego kierowcy nie przepuszczą. 

Pierwszy sygnał o nietrzeźwym kierujący spłynął do dyżurnego policji. Kierujący audi na stacji paliw miał zatankować swój samochód i odjechać w kierunku miejscowości Hajduki Nyskie. Kilka minut później policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Badanie na zawartość alkoholu pokazało, że 56-letni mieszkaniec powiatu nyskiego w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Ponad 2 promile miał natomiast 58-letni mieszkaniec powiatu nyskiego kierujący ciężarowym Iveco. Na łuku drogi mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, wywracając pojazd.

Tego samego dnia w miejscowości Podkamień, w ręce policjantów wpadł 41-letni właściciel audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał, aż o 57 km/h za szybko. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. Na trzy miesiące stracił także prawo jazdy.

Źródło – KPP Nysa

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.