Bezpieczna majówka – więcej policji na drogach

Majówka dla każdego ma być przyjemnie spędzonym czasem z najbliższymi. Jednak by dojechać do celu bezpiecznie, na drogach regionu pojawi się więcej policjantów. Mundurowi będą eliminować zagrożenia, które mogą popsuć nam plany.

Do 6 maja mundurowych na drogach będzie zdecydowanie więcej. Wszystko dlatego, że jadąc czy wracając z majówki nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów drogowych. Policjanci niebezpiecznych kierujących będą karać mandatami lub zabierać prawo jazdy.

Policjanci ruchu drogowego będą wykorzystywać sprzęt służbowy, m.in. przyrządy do pomiarów trzeźwości, wideorejestratory oraz radarowe mierniki prędkości w szczególności na odcinkach dróg o największym ruchu i największym zagrożeniu bezpieczeństwa. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Podróżujmy bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni.

Nie tylko na prędkość zostanie zwrócona uwaga nyskich policjantów. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Poprawa warunków atmosferycznych sprzyja nasileniu się ruchu jednośladów. W związku z tym policjanci zwrócą szczególną uwagę na sposób korzystania z dróg przez motocyklistów. Funkcjonariusze apelują także o wzajemny szacunek na drodze, który pomoże wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.