43 – letni nożownik z Nysy zatrzymany

Groził sprzedawcy nożem i ukradł kasetkę z pieniędzmi. Daleko jednak z nimi nie uciekł. Po pościgu został zatrzymany przez funkcjonariusza z nyskiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. Dzięki natychmiast podjętej interwencji, sprawca po chwili został zatrzymany, a pokrzywdzony odzyskał utracone mienie. Decyzją sądu, podejrzany o rozbój 43-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

25 października, w godzinach południowych funkcjonariusz nyskiej drogówki – asp. Marcin Płończak, spacerując ul. Prudnicką, będąc w czasie wolnym od służby, usłyszał wołanie o pomoc. Widząc wybiegającego ze sklepu mężczyznę z nożem w ręku, nie zawahał się i pobiegł za nim. Po chwili dogonił go i obezwładnił.

Jak się okazało mężczyzna ten chwile wcześniej będąc w sklepie groził sprzedawcy nożem i zażądał wydania pieniędzy. Następnie, wraz z skradzioną kasetką z pieniędzmi w kwocie ponad 400 zł wybiegł ze sklepu.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 43-letni mieszkaniec Nysy. Usłyszał on już zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara do 12 lat wiezienia. Dodatkowo, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło – Policja w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.