350 przebadanych – 2 pod wpływem alkoholu

Mimo licznych apeli nyskiej policji kierowcy wciąż decydują się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Podczas ostatnich kontroli na przebadanych 350 kierujących dwóch zdecydowało się jechać na „podwójny gazie”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nysie eliminują pijanych kierowców poprzez częste kontrole na drogach. W trakcie ostatnich działań policjanci przebadali blisko 350 kierujących, z czego 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu.

„Rekordzista” jechał rowerem. Został zatrzymany w miejscowości Przechód. Kiedy policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w organizmie wynik pokazał ponad 1,5 promila. Za takie wykroczenie grozi kara aresztu albo grzywny.

Drugi z kierowców wpadł osobowym fiatem. Badanie na zawartość alkoholu pokazało, że 34-letni mieszkaniec powiatu nyskiego jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 0,5 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do więzienia. Teraz za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu stanie przed sądem.

Źródło – KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.