Zapisy na ”Paczkowską Dychę” rozpoczęte

Po raz trzeci biegacze z całego kraju będą mogli wziąć udział w „Paczkowskiej Dyszce”. Już teraz należy rozpocząć przygotowania do lokalnego biegu.

Jak zapewniają organizatorzy „Paczkowskiej Dychy”, nie trzeba być profesjonalnym biegaczem, by pokonać dystans 10 kilometrów. Wydarzenie sportowe charakteryzuje się tym, że trasę można pokonać także spacerem lub z kijkami w dłoni. Co roku, nie brakuje jednak pasjonatów, którzy wokół zbiorników Kozielno i Topola chcą pobić swoje życiowe wyniki.

To będzie już trzecia edycja Paczkowskiej Dychy – Biegu Gór i Jezior. To bez wątpienia wyjątkowe zawody, ze względu na malowniczą i oryginalną trasę wiodącą wokół paczkowskiego jeziora z widokiem na pobliskie góry. Wyjątkowość imprezy wynika również z doborowego grona biegaczy, z których wielu pochodzi z Nysy i okolic. Już teraz widzę wielu z nich, m.in. z zespołów Runners Team Nysa czy Athletics Nysa zapisanych na trzecią edycję. – mówi Piotr Wach, główny organizator imprezy.

Jak zapewniają pomysłodawcy, bieg jest także okazją do pomocy. Wszelkie fundusze, które udaje się w efekcie organizacji biegu wygospodarować przeznaczane są bowiem na dzieciaki i realizację ich potrzeb.

Dotychczasowych bywalców imprezy mogę także zapewnić, że kultowa już grochówka serwowana biegaczom na mecie, jest przewidziana również w bieżącej edycji. – dodaje Piotr Wach.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy już teraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszyscy biegacze wystartują 20 października o godzinie 12.00. To tematu związanego z „Paczkowską Dychą” będziemy jeszcze wracać.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.