Wydarzenia kulturalne w tym tygodniu

Biblioteka, NDK i Hala Nysa – placówki z naszej gminy przygotowały wydarzenia dla mieszkańców regionu. Z jakich atrakcji w tym tygodniu będziemy mogli skorzystać? Sprawdźmy. 

Już dzisiaj o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Nysie odbędzie się comiesięczny Dyskusyjny Klub Książki. Choć bibliotekarze nie wybierają łatwych książek, to jak zapewnia dyrektor placówki Joanna Kanin, do kłótni, czy rękoczynów podczas takich wydarzeń nie dochodzi. Kwietniową lekturą jest „Wszechświat w twojej dłoni” Christophe Galfard.

Środa należeć będzie do Nyskiego Domu Kultury i spektaklu ” Przeprasza co Pan tu robi?”. Na scenie nyskiego teatru mieszkańcy zobaczą gwiazdy wielkiego ekranu. Komedia dla dorosłych widzów rozpoczyna się w środę o 19.00.

Weekend natomiast rozpoczniemy wystawą ” Konstytucja 3 maja” i tym samym zaczniemy przygotowania do majowych uroczystości. Ekspozycja w nyskiej czytelni potrwa do 8 maja.

W tym tygodniu nie zabraknie także sportowych emocji. Raz w miesiącu rodzice z dziećmi mogą korzystać z siatkarskich możliwości w Hali Nysa. W ramach wydarzeń odbywają się uproszczone treningi, turnieje siatkarskie oraz gry i zabawy. Dla dzieci, młodzieży oraz rodziców przygotowano konkurencję w różnych kategoriach. Rodzinne soboty siatkarskie już w tę sobotę od 10.00.

Ostanie wydarzenie kulturalne w tym tygodniu to koncert Teresy Werner i Georan’a Karan. To nie pierwszy występ artystki, która wśród mieszkańców naszego miasta ma liczne grono fanów. Już w niedzielę piosenkarka wróci do swoich wielbicieli i Nyskiego Domu Kultury.

A jakie wydarzenie Wy wybieracie?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.