Wydarzenia kulturalne w tym tygodniu

Jak spędzić kulturalnie tydzień w Nysie? Sprawdźmy jakie wydarzenia szykują się w najbliższym czasie w naszym regionie.

Maraton kulturalnych wydarzeń rozpoczynamy w piątek o 18.00 spotkaniem autorskim połączonym z promocją książki „Człowiek z blizną”. Podczas wydarzenia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Nysie, Janusz Kamil Gajdemski będzie opowiadał o swoim literackim dziele, a przede wszystkim o przeżyciach swojego bohatera.

W piątek rozpoczyna się także wystawa w Muzeum Powiatowym w Nysie. Kolejna ekspozycja, która pojawi się w murach placówki należy do Sebastiana Huczyńskiego. „Painting”, bo taki nosi tytuł, włączy się w liczny zbiór wystaw, które obecnie można zobaczyć w Muzeum. Ekspozycja rozpoczyna się wernisażem o godzinie 18.00.

A już w sobotę koncert, na który czeka duża część mieszkańców Nysy. Na scenie Nyskiego Domu Kultury zagra i zaśpiewa Maciej Maleńczuk. Nie zabraknie takich utworów jak: „Ostatnia nocka”, „Tango libido”, „Sługi za szlugi”, „Dawna dziewczyno” czy „Synu”. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.00.

W sobotę swoje wydarzenie będą mieli także najmłodsi. Muzeum Powiatowe w Nysie przygotowało dla dzieci i ich rodziców warsztaty plastyczne ” Afiszujmy się”. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.