Wakacje dla dzieci i młodzieży w gminie Nysa

Do szkolnych ławek dzieci wrócą dopiero 3 września. To oznacza, że 2 miesiące laby należy im ciekawie zaplanować. Oto liczne propozycje, które przygotowała gmina. 

Rozpoczęły się dwa miesiące wakacji. Niektóre dzieci spędzą ten czas nad morze, w górach, z rodziną lub na obozach. Najważniejsza jest dobra zabawa i miłe wspomnienia. Nie trzeba jednak wyjeżdżać z miasta, by uznać wakacje 2018 za najlepsze. Placówki rozlokowane w całej gminie przygotowały dla dzieci i młodzieży masę atrakcji.

Każdy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać. Wakacje dla najmłodszych mieszkańców przygotowała m.in.  biblioteka w Nysie wraz ze swoimi filiami. Codziennie w placówkach na dzieci czekać będą tematyczne zajęcia oraz zabawy. Co więcej, tradycyjnie dla małych sportowców co czwartek odbywać się będą zawody lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim. Do wygrania jest wiele nagród, które na pewno zachęcą dzieci do małej rywalizacji.

Dodatkowo stowarzyszenia znajdujące się w naszej gminie zapewniają codzienne gry i zabawy w ramach letnich półkolonii. Podczas tych wakacji mali i duzi będą mogli skorzystać także z takich wydarzeń jak Twierdza Nysa, Festiwal Ognia i Wody, czy Jarmark Jakubowy. Przed nami także maraton dożynkowy.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.