Tajemnica skrywana w Hajdukach Nyskich odkryta

„Hajducka tajemnica” to już kolejny spektakl przygotowany przez mieszkańców sołectwa. Były już „Hajduckie porządki”, teraz aktorzy przygotowali dla nyskiej widowni kryminalne show. 

Mieszkańcy Hajduk Nyskich już nie raz pokazali, że na scenie czują się jak ryba w wodzie. Wśród aktorów dominują panie, które przedstawiają historię swojego sołectwa z humorystycznej strony.

Tym razem aktorzy przeniosą nas w lata 80’te. W Hajdukach Nyskich rządzi rodzina Wiejskich, która urządza w remizie cykliczne dancingi. Na sobotnim dancingu znika jedna z mieszkanek Hajduk, a co dziwniejsze, to zdarzenie splata się z wprowadzeniem się do wsi, nowych mieszkańców – Miasteckich, którzy przyjeżdżają z pobliskiego miasta. Co więcej, od czasu ich przeprowadzki, dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy we wsi, a kobiety działające w kole gospodyń wiejskich, próbują rozwikłać każdą kolejną zagadkę.

Będzie kryminał, ale przede wszystkim wątek miłosny. „Hajducka Tajemnica” zostanie rozwiązana już w piątek (8.12) o 18.00 na scenie Nyskiego Domu Kultury. Spektakl powstał dzięki projektowi pt. ,,Warszaty amatorskie grupy teatralnej w Hajdukach Nyskich” współfinansowanego przez Gminę Nysa.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.