Seniorzy będą tańczyć i śpiewać

Już po raz piąty w Nyskim Domu Kultury siłę swojego wieku pokażą wcześnie urodzeni mieszkańcy naszego miasta. Przed nami kolejna edycja „Nyskiej Senioriady”.

W Gminie Nysa mieszka około 30 tysięcy seniorów. Wcześnie urodzeni aktywizują się m.in. w Uniwersytecie III wieku, Dziennym Domu Pomocy, a także w Nyskim Domu Kultury. Na emeryturze rozwijają swoje zainteresowania i nie wstydzą się ich prezentować szerszej publiczności.

Największy pokaz talentów w naszym mieście to zapoczątkowana 5 lat temu „Nyska Senioriada”. Podczas konkursu seniorzy tańczą, śpiewają i recytują. Cel jest jeden – zostać najbardziej utalentowanym seniorem w regionie i dobrze się przy tym bawić.

Obecnie Nyski Dom Kultury przyjmuje zgłoszenia, a wcześniejsze lata pokazały, że do prezentacji swoich umiejętności seniorów nie trzeba długo namawiać. Pierwszy etap przeglądu odbędzie się 14 i 15 czerwca w Nyskim Domu Kultury. W tych dniach zaprezentują się grupy teatralne i kabaretowe, zespoły folklorystyczne, poeci, piosenkarze oraz tancerze.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.