Sala 100 – lecia Niepodległości Polski

Sala sesyjna nyskiego magistratu przeszła metamorfozę. Zrobiło się bardziej patriotycznie, a to wszystko z okazji 100 – lecia niepodległości Polski.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości motywy patriotyczne pojawiają się na każdym kroku. Polska chce świętować wolność oraz suwerenność i robi to na wiele sposobów, od tworzenia biało – czerwonych murali po stawianie pomników bohaterów.

100 – lecie świętowane jest przez cały rok. Do celebrowania niepodległości włączyła się także Nysa. Jednym z działań jest remont sali sesyjnej w urzędzie. W Sali 100 – lecia Niepodległości Polski na ścianach znalazł się hymn państwowy, a także portrety zasłużonych postaci.

Na sali sesyjnej mamy portrety sześciu ojców założycieli naszej niepodległej ojczyzny – Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty, Ignacy Daszyński. To był wielki czyn wielkich ludzi naszej ojczyzny– wyjaśnia burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Dodatkowo na jednej ze ścian jest użyta czcionka brygady. Jest to czcionka znaleziona w tym roku, a powstała w roku 1930. Używana jest oficjalnie przez Prezydenta RP w pismach oficjalnych.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.