Patriotyczna majówka w Nysie

Coraz większymi krokami zbliżają się majowe obchody w Nysie. Co przygotowano w mieście na jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju? 

Długi weekend to nie tylko grill i odpoczynek. Przede wszystkim w te dni mieszkańcy świętują Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja. Obchody zaliczają się do najważniejszych uroczystości w Polsce. Świętuje każde miasta, a na ulicach powiewają biało czerwone flagi.

2 maja uroczystości zaczynają się podniesieniem flagi państwowej na maszcie przed Urzędem Miejskim w Nysie. Następnie o godzinie 10.00 na Cmentarzu Komunalnym zostanie odsłonięta symboliczna mogiła poświęcona wszystkim ofiarom ludobójstwa dokonanego przez reżimy sowiecki i niemiecki oraz nacjonalistów ukraińskich.

Święto Konstytucji 3 maja rozpoczyna się mszą świętą w Bazylice. Następnie przed pomnikiem „Patriotom Polskim” zostanie odśpiewany hymn narodowy, a także złożone kwiaty i wieńce przez delegacje.

Wydarzeniu towarzyszą także imprezy w placówkach gminnych i powiatowych. 3 maja będzie świętowany m.in. w bibliotece, muzeum, szkołach sportowych oraz na fortach.

Wiwat 3 maj!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.