Lato w teatrze

Jeżeli chcesz twórczo spędzić czas, chcesz poznać ciekawych artystów i kreatywnych, młodych ludzi, a przy tym lubisz zabawę i jesteś otwarty na nowe wyzwania to trafiłeś we właściwe miejsce!

W dniach 17-30 lipca zapraszamy młodzież od 12 do 16 roku życia do wzięcia udziału w projekcie Laboratorium koła, organizowanego w ramach programu Lato w Teatrze przez Fundację Da Radę.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Wypełnij ankietę TUTAJ do 15 czerwca

 

  • udział w zajęciach jest bezpłatny (warsztaty, opieka pedagogów, trenerów, zajęcia z artystami, materiały i inne)
  • wyżywienie i ubezpieczenie 50 zł (w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zwolnienia z opłaty – prosimy o kontakt)
  • 10 dni twórczych, wesołych i odkrywczych zajęć oraz spotkań
  • praca z artystami
  • obcowanie ze sceną
  • udział w tworzeniu spektaklu, 2 pokazy teatralne w Nysie (29 lipca) oraz w Otmuchowie (30 lipca)
  • ograniczona ilość miejsc – jeśli jeszcze tego nie zrobiłes,  wypełnij ankietę -> TUTAJ
  • Do 18.06.2017 opublikujemy listę osób które dostały się do udziału w warsztatach

Prowadzący:

Jacek Szymkiewicz vel Budyń –  lider i założyciel zespołu POGODNO,  połowa duetu Babu Król współtworzonego z Piotrem Piaseckim Bajzlem, tekściarz (m.in. Nosowska, Brodka, Reni Jusis), kompozytor,  twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów ( „ustęp trzeciej części Dziadów” reż. M. Zadara Teatr Polski Wrocław, „Zbójcy” reż. M. Zadara Teatr Narodowy Warszawa, „Jeż Jerzy” film na podstawie kultowego komiksu), performer. Autor książki „Grawer”.

Agnieszka Juszczyk ­ (teatr) reżyser, scenarzysta. W 2009 r. ukończyła studia Contemporary Performance Practice na Metropolitan University w Leeds (UK). Absolwentka Szkoły Dramy Stosowanej oraz Szkoły Trenerów Meritum. Certyfikowany trener i praktyk dramy. Realizuje projekty społeczno – kulturalne. Laureatka 1­-szej edycji Konkursu im. Jana Dormana; spektakl „Dziewczyna z Księżyca” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w szkołach. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi tworząc przedstawienia teatralne oraz prowadząc warsztaty metodami dramy stosowanej. Realizatorka spektaklu ze społecznością „Historie Razem Pisane” bazującym na prawdziwych historiach mieszkańców wsi Wójcice.

Małgorzata Kulczycka – prowadzi autorską pracownię artystyczną Phenomeno. Trenerka rękodzieła i technik plastycznych. Animatorka, aktywistka, prezeska Stowarzyszenia Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych. Świetnie czuje się w upcyklingu i działaniach streetartowych. Dwukrotnie reprezentowała opolszczyznę na Paradach Smoków w Krakowie, organizowanych przez Teatr Groteska. Pomysłodawczyni i współtwórczyni murali kobiecych – szlaku herstorycznego w Opolu. Twórczyni kostiumów, dekoracji i scenografii.  Praca z ludźmi to pasja, którą stara się rozsiewać wśród osób uczestniczących w jej warsztatach. Istotną cechą jej działań warsztatowych jest otwarcie na pomysły osób uczestniczących i prowokowanie ich kreatywności.

Agata Pikuła – (certyfikowany trener dramy )­ aktorka amatorka, animator działań lokalnych, trener dramy stosowanej, W latach 2010/­2014 prezes nieformalnej grupy Polish Invadarts zrzeszającej polskich artystów ­amatorów działającej na terenie UK. W tym czasie zainicjowała i zorganizowała w ramach działania z tą grupą kilkanaście wydarzeń artystycznych (m.in. wystawę ­performance „Fabrykę Pozytywnych Emocji” w Leeds, Kołobrzegu i Nysie ) oraz 3 Finały WOŚP w Leeds (UK). Współtwórca spektaklu ze społecznością „Historie Razem Pisane” oraz spektaklu i działań edukacyjnych dotyczących tolerancji „Dziewczyna z Księżyca”. Obecnie studentka Pedagogiki resocjalizacyjnej z prewencją patologii społecznych.

Sebastian Juszczyk – reżyser, scenarzysta, montażysta, producent , operator.

Swoją drogę filmową rozpoczął robiąc amatorskie filmy w 1998 roku.

Od 2007 roku pracuje głównie przy teledyskach,których zrobił ponad sto. Współpracował m.in. z Tricky, Rita Pax, Bisz, Trzeci Wymiar, Jazzpospolita, Babu Król, Dj Vadim, Gooral czy Marek Dyjak, co przekłada się na ponad 30 milionów wyświetleń na Youtube. W 2015 roku rozpoczął współpracę z Bartłomiejem Biedroniem. Jako CACY GROUP tworzą przestrzenne obiekty i video-instalacje.

Dodatkowo prowadzi warsztaty w szkołach, ucząc dzieci animacji poklatkowej oraz prowadzi  z młodzieżą amatorską grupę filmową przy Nyskim Domu Kultury.

źródło: NDK

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.