Kraina Kolorów, koncerty, warsztaty – TPI wystartował

Czy Nysa może być jeszcze bardziej pozytywna? Przekonać się o tym można jedynie przychodząc na Tydzień Pozytywnych Inicjatyw.

Pierwszy dzień Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw za nami! Po raz trzeci wszystkie pokolenia mogą rozwijać swoje zainteresowania, poznawać nowe rzeczy, a także brać udział w warsztatach, wykładach oraz koncertach. Wolontariusze całymi dniami przygotowują pozytywne akcje dla mieszkańców.

Sporo zabawy mają najmłodsi mieszkańcy regionu. W poprzednich latach byli piratami oraz Indianami, teraz dzieci poznają Krainę Kolorów. Kluby dla dzieci odbywają się od 11.00 do 13.00 w parku przy Alei Lompy oraz przy świetlicy środowiskowej przy ulicy Krawieckiej. A o 15.00 startuje Central Park, czyli wachlarz kreatywnych atrakcji w jednym miejscu. Po wczorajszym koncercie zespołu Maya and The Hummingbirds przyszedł czas na więcej.

Od godziny 15.00 będzie można skorzystać z Archery Battles, czyli postrzelać do siebie z łuków w bezpieczny, ale ciekawy sposób. Dodatkowo dzisiaj do kobiecych szaf trafią nowe ciuchy, a to wszystko za sprawą projektu SZAFA.

1. Przynosisz ubrania, które chcesz przeznaczyć na wymianę do parku przy Alei Józefa Lompy, gdzie będzie duży namiot, obok którego będzie „Szafa” i przymierzalnia wraz z osobą odpowiedzialną za to wydarzenie.

2. Wolontariusz ocenia stan ubrania, wpisuje na listę co, oraz w jakiej ilości przyniosłeś/aś.

3. Przeszukujesz naszą „Szafę” aby wybrać coś, co Ci się spodoba.

4. Jeżeli coś wybierzesz, wolontariusz odpisuje odpowiednią ilość ubrań z puli jaka Ci przysługuje (za każde jedno przyniesione, jedno możesz wziąć).

5. Jeżeli nie wykorzystasz w danym dniu swojej puli, masz na to czas do końca wydarzenia – 31.08.2018, do godziny 21.00. Możesz też przyjść z kimś, aby wybrał coś dla siebie na Twoje konto!

6. Ubrania, które nie zostaną wybrane do końca wydarzenia, będą przekazane potrzebującym w Nysie i okolicy, więc masz też okazję zrobić coś dobrego!

Co więcej, na godzinę 19.30 zaplanowano wieczór uwielbienia, podczas którego zaśpiewa Maja Kowalczuk i przyjaciele.

Codziennie można skorzystać ze strefy kontaktu .nove i tym samym dowiedzieć się czegoś więcej o grupach młodzieżowych, które regularnie spotykają się w naszym mieście.

fot. Magdalena Kleszczyńska

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.