Konwent fanów fantastyki trwa – Nyskon 2018

II edycja „Nyskonu” trwa. Tym razem wydarzenie poszerza swoje horyzonty i wzbogaca się o nowe warsztaty oraz panele.

Młodzież oraz dorośli z całej Polsce obrali na ten weekend jeden kierunek – Nysę. Wszystko dlatego, że właśnie teraz w naszym mieście trwa druga edycja „Nyskonu”. Konwent zrzesza wiele pokoleń, a także wiele subkultur. Podczas zjazdu spotkają się fani m.in. mangi i anime, komiksów, gier planszowych oraz filmów. W jednym miejscu spotkają się także przedstawiciele różnych religii i środowisk.

Wśród listy warsztatów znajdziemy tytuły takie jak „Obszary krytyki społeczności otaku w Polsce”, czy „Yakuza – japońska mafia”. W strefie Taiku no Hi oraz Tanabata uczestnicy mogą wejść do świata zabaw. Dla zainteresowanych przygotowano walki w dmuchanych strojach sumo, kalambury, czy kultową grę „Randka w ciemno”. Podczas wydarzenia można zobaczyć także costplayer’ów, czyli miłośników upodabniania się do swoich ulubionych postaci.

W tym roku wydarzenie dostępne jest dla całych rodzin. Podczas gdy rodzice będą brać udział w warsztatach, dzieci umilą swój czas razem z profesjonalną kadrą animatorów. Pośród familijnych paneli jest m.in. nauka noszenia i wiązania chusty dla dzieci.

„Nyskon” na forcie przy ulicy Orląt Lwowskich potrwa do niedzieli. Dzięki pozyskanym funduszom oraz wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego żaden z uczestników nie musi płacić za wstęp. Dodatkowo wydarzenie po raz pierwszy odbywa się w partnerstwie ze stroną czeską.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.