Budżet Obywatelski – znamy zwycięzców

Budżet Obywatelski 2018 rozstrzygnięty. Cztery projekty, które zebrały największą ilość głosów będą mogły teraz przeznaczyć pieniądze na planowane inwestycje.

600 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na realizację wygranych projektów, które w tym roku startowały w Budżecie Obywatelskim. Pomysłów było sporo, a każdy mobilizował się, by zebrać jak największe poparcie. Fundusze trafią do czterech wnioskodawców, których projekty najbardziej spodobały się mieszkańcom gminy.

2559 głosów – Nyska Strefa Biegacza ( więcej )

2555 głosów – „W jedności siła” – wyposażenie, modernizacja terenów rekreacyjno – sportowych oraz modernizacja i wyposażenie świetlic wiejskich w sołectwach Kępnica, Wierzbięcice, Lipowa, Przełęk, Złotogłowice. ( więcej )

2306 głosów- integrujemy i zwiększamy aktywność fizyczną mieszkańców Białej Nyskiej, Goświnowic, Iławy, Morowa i Siestrzechowic. (więcej )

1726 głosów – „Działamy dla Pokoleń” zagospodarowanie terenów sportowo – wypoczynkowych w sołectwach Wyszków Śląski, Kubice, Jędrzychów, Rusocin ( więcej )

Po raz kolejny widać, że sołectwa skutecznie łączą swoje sił, tak by zrealizować projekty także w swoich wsiach. Prawdopodobnie bez współpracy sołectwa nie miałyby szans na zdobycie większej ilości głosów od projektów z miasta.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.