Będzie remont świetlicy, będzie lepiej – Wyszków Śląski czeka na zmiany

Wyszków Śląski od lat walczy o świetlice wiejską. Mieszkańcy wsi nie poddają się i wciąż wierzą, że kiedyś sołectwo doczeka się remontu obiektu, który będzie służył integracji pokoleń. 

Wyszków Śląski jest jednym z tych sołectw w naszej gminie, który nie posiadają wyremontowanej świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy marzą o miejscu, w którym mogliby się spotykać bez względu na pogodę i które będzie im służyć podczas organizacji wielu wydarzeń. Obecnie świetlica potrzebuje remontu, jednak mieszkańcy nie poddają się i przy każdej okazji walczą o inwestycję, m.in. podczas Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

– mówi sołtys Wyszkowa Śląskiego, Joanna Bosak. Jak dodaje, pieniądze z odpisu sołeckiego przeznaczane są na najpotrzebniejsze remonty w placówce, jednak środków finansowych na ten cel nie jest wiele. Aby świetlica była przyjemnym miejscem, w którym mieszkańcy będą spędzać wolny czas, potrzeba nakładu sporych funduszy.

Sołectwo stara się radzić z problemami, jednak jak zaznacza sołtys największe wyzwanie to rachunki za ogrzewanie elektryczne. Możliwe, że w najbliższych latach Wyszków Śląski  w Budżecie Obywatelski po raz kolejny będzie ubiegał się o remont świetlicy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.