Urząd w remoncie – kiedy będzie elewacja?

Trwa remont Urzędu Miejskiego w Nysie. Zapytaliśmy także burmistrza Kordiana Kolbiarza o zmiany zewnętrzne obiektu. Kiedy nyski magistrat nabierze koloru?

Mimo, że wakacje trwają w najlepsze, Urząd Miejski w Nysie nie odpoczywa i codziennie przyjmuje petentów. Pracy jest więcej, bo wewnątrz obiektu rozstawiono rusztowania i tym samym rozpoczął się remont.

Budynek Urzędu Miasta w Nysie nie był remontowany od kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy, którzy byli w urzędzie wiedzą jak to wyglądało, czyli ruszające się płytkim, które trzeszczały i łamały się. Budynek nie malowano od kilku lat. To trzeba wreszcie odświeżyć, bo pamiętajmy, że obsługujemy tutaj mieszkańców, którzy chcą być obsługiwani w dobrych warunkach. – mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Wewnątrz magistratu znajdzie się także kolorowe miejsce dla maluszków. Wszystko po to, by rodzice mogli spokojnie załatwić swoje sprawy. Jak zaznacza włodarz gminy, przepychu nie będzie, ale przede wszystkim ma być czysto i bezpiecznie. A kiedy urząd zmieni się z zewnątrz?

Budynek urzędu jest jednym z budynku, który bierze udział w projekcie termomodernizacji. Jesteśmy na ukończeniu tego projektu, wybieramy wykonawcę. W tym projekcie uczestniczą wszystkie nasze palcówki oświatowe, a także urząd. Warto o ten budynek zadbać, bo jest zabytkowy i przedwojenny. – dodaje burmistrz Kolbiarz.

Urząd Miejski ma nie odstawać wyglądem od siedziby starosty przy ulicy Piastowskiej oraz galerii Dekada. Jednak jak zaznacza burmistrz, zmiany nie będą widoczne jeszcze w tym roku. Magistrat przyjmie nową elewację, po zakończeniu przebudowy śródmieścia.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.