Schattdecor z tytułem pracodawcy dziesięciolecia

Za nami uroczysta Gala Biznesu Powiatu Nyskiego. Podczas tegorocznego plebiscytu wygrany był wybierany spośród zwycięzców minionych dziesięciu edycji. 

,,Ta statuetka zostanie postawiona w biurze dyrektora Pana Łukasza Majchera i będzie zdobić jego nowe biuro.” – zdradził nam po odebraniu nagrody Bogusław Sotek, zastępca dyrektora ds. logistyki w zakładzie Schattdecor. Firma ma być z czego dumna, bo została wyróżniona na tle najlepszych przedsiębiorstw w powiecie.

Obecnie w firmie w Głuchołazach zatrudniamy 220 osób. Startowaliśmy z pułapu 100 osób w roku 2006. Systematycznie powiększaliśmy załogę. Dzisiaj wraz z drugim zakładem w Tarnowie Podgórnym stanowimy drugą spółkę co do wielkości w grupie Schattdecor. A w grupie Schattdecor pracuje około 1500 osób, bo jesteśmy globalną spółką, która ma już 14 zakładów produkcyjnym. W budowie jest 15 w Chinach. – wyjaśnia wicedyrektor

Pozostali nominowani otrzymali srebrne i brązowe medale. Nagrody wręczyli starostwie Andrzej Kruczkiewicz oraz Czesław Biłobran. Wspólne przekazanie nagrody wyszło z inicjatywy obecnego starosty, który jak sam przyznał po czterech dniach w nowej roli jeszcze nie czuje się gospodarzem wydarzenia, a tym akcentem chce podziękować inicjatorom Gali, czyli byłym włodarzom powiatu.

Panie starosto, chce podziękować za zaproszenie i cieszę się, że mogłem razem z Panem wręczać tę statuetkę. Proszę Państwa, przedsiębiorcy to jest krew tej ziemi. To dzięki nim mogliśmy pokonać to wielkie zagrożenie dla regionu jakim było bezrobocie. Widziałam jak ważne jest pokonać bezrobocie i strach przed utratą pracy i strach przed tym, żeby moja rodzina miała z czego żyć. I przedsiębiorcy swoim wysiłkiem, bez wielkiego zewnętrznego wsparcia, ten strach z naszego regionu przegonili. Mamy niskie bezrobocie i dzisiaj naszym problemem będzie pracownik. To o niego musimy zabiegać, musimy kształcić młodzież. […] – mówił Czesław Biłobran

Podczas wydarzenia zebrani wysłuchali także wykładu Google Internetowe Rewolucję oraz przemówienia dyrektorów Głuchołaskiego Zakładu Papierniczego. Teraz kolejni pracodawcy będą musieli włożyć wiele starań, by tak jak ich poprzednicy otrzymać w ciągu najbliższej dekady statuetki pracodawców roku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.