PKS – są środki na nowe autobusy

Coraz ciężej spotkać już te wysłużone pojazdy

PKS w Nysie przymierza do zakupu aż 8 nowych pojazdów. Inwestycja będzie możliwa dzięki Programowi Gospodarki Niskoemisyjnej. Samorząd województwa opolskiego zaakceptował listę rankingową, która będzie realizowana w ramach PGN.

Wniosek Powiatu Nyskiego dotyczył przebudowy ulicy Piastowskiej wraz zakupem nowych pojazdów dla PKS i znalazł się na 1 miejscu – informuje Daniel Palimąka Członek Zarządu Powiatu Nyskiego. Powiat posiada już zgodę budowlaną, a na projekcie nanoszone są ostateczne szlify. Ostateczne wizualizacje mamy poznać pod koniec wakacji. Przed rozpoczęciem inwestycji na teren planowanego parkingu podziemnego najpierw wejdą archeolodzy, który przebadają ten teren. Do XIX wieku zajmowały go mury obronne oraz fosa miejska.

Powiat zamierza między innymi budowę podziemnego parkingu oraz deptaku

Program Gospodarki Niskoemisyjnej zakłada między innymi ograniczenie ilości spalin, a co za tym idzie poprawę jakości powietrza w miastach. Powiat zakupi 8 nowych autobusów PKS, z kolei Gmina Nysa przymierza się do zakupu autobusów elektrycznych, które pojadą przez nyskie śródmieście. Ponadto w planach jest przebudowa głównych ulic: Kolejowej, Wrocławskiej, Rynku i Celnej.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.