Piastowska ma być gotowa wcześniej

Ulica Piastowska ma być gotowa do końca 2018 roku, a prace związane z przebudową tej ważnej drogi ruszą jeszcze we wrześniu – zaznacza starosta Czesław Biłobran.

W poniedziałek (12.08) ogłoszono przetarg na realizację tego zadania – które łącznie ma pochłonąć około 20 milionów złotych. Oprócz nowej nawierzchni, oświetlenia i małej architektury w pobliżu wieży ziębickiej powstanie podziemny parking, a deptak z ulicy Krzywoustego zostanie przedłużony w kierunku bastionu św. Jadwigi. Praca mają ruszyć lada moment – mówi starosta:

 

Pieniądze na przebudowę ulicy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, a marszałek województwa wyznaczył termin do końca 2018 roku.

Jedną z największych i najbardziej kosztownych inwestycji będzie budowa podziemnego parkingu w ciągu ulicy Piastowskiej na wysokości wieży ziębickiej. Tym samym już zacierają ręce archeolodzy, którzy ten teren będą musieli dogłębnie przebadać. Przez niemal 600 lat w tym miejscu płynęła miejska fosa, która bardzo często służyła mieszkańcom za śmietnik – a to właśnie takie rejony są niezwykle ciekawe dla archeologów.

Po remoncie parking ma zostać przeniesiony pod poziom ulicy.

Przypomnijmy, że przez ostatnie miesiące na ulicy Piastowskiej trwała przebudowa podziemnych instalacji. Do przebudowy pozostanie jeszcze sieć wodociągowa, którą realizować będzie AKWA.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.