Parking podziemny dopiero w 2019

Nie zima przeszkodziła robotnikom przy ulicy Piastowskiej, a średniowieczny mur. Parking podziemny nie zostanie wykonany na czas.

Od miesięcy trwają prace przy ulicy Piastowskiej. Wszystko szło zgodnie z planem, a nawet i szybciej, do momentu odnalezienia przez robotników średniowiecznego muru. Od razu znaleziskiem zajęli się archeolodzy, a prace na tym odcinku zostały częściowo wstrzymane.

Inwestycji nie pomaga także fakt, że od miesięcy starostwo nie otrzymuje odpowiedzi od wojewódzkiej konserwator zabytków. Jednak jak pisaliśmy w poprzednim artykule, starosta Czesław Biłobran już nie czeka na odpowiedź. Garaż został przeprojektowany, a mur zostanie ominięty.

Pod dużym znakiem zapytania stanął tym samym termin oddania inwestycji. Wielkie otwarcie planowano na listopad tego roku. Teraz już wiadomo, że nie będzie to możliwe.

Te prace będą musiały potrwać trochę dłużej niż zakładano. Inwestycja będzie skończona w marcu lub kwietniu przyszłego roku – mówi członek zarządu powiatu, Daniel Palimąka

Są jednak dobre informacje! Przejazd przez ulicę Piastowską, od Bema do szpitala, będzie możliwy już w październiku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.