Kordian Kolbiarz o kąpielisku miejskim

Na oficjalne otwarcie kąpieliska miejskiego mieszkańcy czekali bardzo długo. Z 1 czerwca data zmieniła się na 27 lipca. Jednak mamy to! Basen dostępny jest już dla wszystkich.

Od piątku mieszkańcy regionu korzystają z atrakcji kąpieliska miejskiego. Próby przeszły już wszystkie zjeżdżalnie oraz niecki. Obiekt wzbudził tak wielkie zainteresowanie, że przez cały weekend parkingi były pełne, a znalezienie miejsca na ręczni graniczyło z cudem.

Mamy kąpielisko nowe i wyremontowane. Myślę, że przyniesie wiele radości mieszkańcom oraz turystom. Oczywiście jeszcze trwa budowa, bo cały kompleks będzie oddany za kilka miesięcy, natomiast już teraz nie warto było czekać. Pogoda jest doskonała, atrakcji sporo. Wystarczy popatrzeć na miny dzieciaków. – mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Po 40 latach kąpielisko doczekało się gruntownego remontu i mimo, że mieszkańcy długo wyczekiwali otwarcia to frekwencja podczas pierwszego dnia dopisała. Dlaczego sezon na basenie został opóźniony?

Oczekiwanie było od kilku tygodni. Te terminy uciekały. Cały czas testowaliśmy urządzenia, bo tu musi być bezpiecznie i jest bezpiecznie. Natomiast myślę, że warto było czekać. Mamy połowę wakacji jeszcze przed sobą. – dodaje burmistrz Kolbiarz.

Spore wrażenie robią zjeżdżalnie. Najdłuższa z nich ma 160 metrów długości  i zjechanie z niej trwa pół minuty. Dodatkowo na obiekcie znalazły się bujaki dla dzieci oraz brodziki.  Z samych atrakcji skorzystał sam burmistrz Kolbiarz, który zjechał podczas otwarcia ze zjeżdżalni. Zobacz film tutaj. Są już pomysły na urozmaicenie wakacji na basenie m.in. poprzez organizację Nocy Basenów. Niecki są podświetlane, więc pływanie w ciemnościach nie będzie problemem.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.