Kiedy zostanie oddany pierwszy odcinek drogi przy Piastowskiej?

Modernizacja ulicy Piastowskiej trwa. Już wiemy, że prace nie zakończą się według ustalonego planu. Koniec inwestycji nastąpi w przyszłym roku na wiosnę. Termin musiał zostać przesunięty m.in. przez odkrycia archeologiczne. Specjaliści odkopali m.in. średniowieczny mur.

W tym tygodniu w Starostwie odbyło się specjalne zebranie, które miało na celu ustalenie harmonogramu prac, tak by część inwestycji została oddana wcześniej.

Narada poświęcona jest ewentualnym przyspieszeniom i korekcie jeśli chodzi o uruchomienia ulic od odcinka Długosza do Starostwa Powiatowego. Rozmawiałem z kierownikami budowy i dyrekcją firmy. Przy wspólnym wysiłku naszych służb Zarządu Dróg Powiatowych i firmy będziemy prawdopodobnie w stanie w przyszłym tygodniu uruchomić kolejny odcinek od Starostwa do Kazamat. Wymaga to pewnej koordynacji prac […] Będziemy w stanie ulżyć mieszkańcom. – mówi starosta, Czesław Biłobran.

Aby uruchomić ten odcinek, pracownicy Starostwa będą musieli zrezygnować na jakiś czas ze służbowego parkingu przed urzędem. To właśnie tam zostaną przewiezione materiały budowlane, które obecnie znajdują się na drodze. Kolejnym krokiem będzie zakończenie prac przy rondzie na ulicy Chopina.

Będą to prace nocne. Jeden dzień kładziemy asfalt, musimy wykorzystać pogodę. Może być głośno. Mam nadzieję, że mieszkańcy to zrozumieją i ten wysiłek wspólny pozwoli nam szybciej oddawać kolejne odcinki i Piastowska będzie już prawie na ukończeniu, a na wiosnę cała ulica zostanie oddana. – dodaje starosta

Duża cześć prac wykonywana będzie w najbliższą sobotę. W ostatni etap prac nad odcinkiem zaangażowanych będzie wiele podmiotów. Wszystko po to, by drogę oddać w jak najlepszym stanie.

W sobotę nasz zakład również mobilizuje się z pracownikami w celu pomocy przy porządkowaniu ulicy Piastowskiej, by te dwa odcinki jak najszybciej został oddany do ruchu – wyjaśnia kierownik Zakładu Utrzymaina Dróg, Sławomir Suchoński

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.