104 nowe mieszkania – ile za m2?

Jeszcze pod koniec wakacji ma ruszyć budowa 104 mieszkań w Nysie przy ulicy Franciszkańskiej w ramach programu Mieszkanie Plus. Mieszkania będą podłączone do Nyskiej Energetyki Cieplnej, a średni metraż lokali ma wynosić 50m2. O szczegółach tej inwestycji rozmawialiśmy z burmistrzem Kordianem Kolbiarzem.

iLoveNysa – W Nysie gościł przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, który będzie kredytował inwestycje – czy mamy jakieś nowe informacje w tym temacie?

Kordian Kolbiarz: Dyrektor z BGK upewnił nas, że w ciągu dwóch miesięcy będzie można ruszyć z pracami. Pierwsza łopata na nowym osiedlu zostanie wbita pod koniec wakacji bądź na początku września.

iLN: Czy prawdą jest, że przy budowie mają zostać użyte prefabrykaty?

KK: Technologia, która jest opisana w projekcie dopuszcza użycie prefabrykatów. BGK również zależy na tym, aby budowa była szybka, ale nie traciła jakości wykonania. Wszystko się wyjaśni się w procesie wyboru głównego wykonawcy.

iLN: Wiadomo już ile zapłacimy za wynajem?

KK: Dobrym terminem do takiej dyskusji będzie kolejna sesja Rady Miejskiej w Nysie. Chcielibyśmy, aby to były bardzo atrakcyjne czynsze, które będą akceptować młode osoby i małżeństwa. Dziś ceny czynszów w Nysie oscylują w cenie ok. 20 zł za m2 – my chcielibyśmy być konkurencyjni i żeby te czynsze były przynajmniej 30% niże. Dlatego myślę, że cena za m2 będzie wynosić 14 zł. Program też zakłada dojście do własności mieszkania – wówczas wiadomo cena będzie wyższa.

iLN: W jakim stanie będą oddawane mieszkania?

KK: To jest stan najbardziej pożądany przez mieszkańców czyli stan deweloperski, z tzw. białym montażem, z drzwiami, oknami, całą siecią energetyczną. Tak naprawdę zostaje kwestia doboru koloru ścian, podłóg – wieszamy lampę i mieszkamy.

iLN: To będą same bloki czy też powstanie coś dookoła?

KK: Budynki będą wyposażone w windy, w związku z czym będzie zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Ponadto dla każdego mieszkania będzie należeć jedno miejsce parkingowe, a w parterach budynków powstaną drobne punkty usługowe dla mieszkańców. Wokół domów pojawią się także place zabaw i boiska.

iLN: Dziękuję za rozmowę.

KK: Również dziękuję.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.