Oczyszczacze powietrza w każdym przedszkolu

Najmłodsi mieszkańcy regionu wrócili do przedszkoli. Dzięki zamontowaniu oczyszczaczy powietrza smog nie będzie im straszny.

Smog jest problem nie tylko największych miast w Polsce, ale także Nysy. Nasza gmina położona w kotlinie z wielkim trudem radzi sobie z przemianą powietrza, a trujące substancje unoszą się nad miastem. Prowadzane są ekologiczne programy, a straż miejska podczas zimy nie raz zmuszana jest do interwencji. Walka ze smogiem nie jest jednak łatwa.

Aby zadbać o zdrowie najmłodszych władze miasta postanowiły zainstalować specjalne filtry. Obietnice zostały dotrzymane i już w każdym ze żłobków oraz przedszkoli znajdują się oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacze mają także funkcje jonizujące powietrze i skutecznie usuwają szkodliwe pyły z pomieszczeń, w których przebywają nasi najmłodsi – pisze burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Czy podjęta walka ze smogiem przyniesie upragnione efekty? Tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, gdy dym z kominów będzie częstszym widokiem w naszym regionie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.