Nyski Festiwal Nauki po raz 14 – ty

Czego tym razem młodzieży nauczy Nyski Festiwal Nauki? Przekonają się o tym już niebawem uczestnicy wydarzenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie stawia na studentów, jednak nie brakuje wydarzeń dla wszystkich grup wiekowych. Grono profesorskie pamięta o nyskich seniorach, a także najmłodszych mieszkańcach regionu. A co tym razem przygotowano dla dzieci i młodzieży?

W tym roku Nyski Festiwal Nauki odbędzie się po raz 14 – ty, a atrakcji nie zabraknie. Uczestnikom przybliżona zostanie tematyka zdrowia oraz nauk o zdrowiu. Przygotowano ponad 100 zajęć naukowych, w tym m.in. laboratoria, ćwiczenia oraz konkursy.

Festiwal jest wydarzeniem trwającym cały rok, lecz kulminacja wydarzeń przypada na dwa dni września. W tym czasie nasza Uczelnia jest otwarta dla społeczności lokalnej, a w szczególności dla młodzieży powiatowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, której zaprezentujemy nasze osiągnięcia edukacyjne. W organizację Nyskiego Festiwalu Nauki zaangażowane są wszystkie Instytuty działające w PWSZ w Nysie oraz jednostki uczelniane wspierające proces kształcenia. Dodatkowo wpierać nas będą również organizacje współpracujące z Uczelnią, m.in. UTW im. J. Kozarzewskiego w Nysie, Muzeum Powiatowe w Nysie oraz Nyska Regionalna Izba Gospodarcza.

Festiwal odbędzie się w dniach 26 – 27 września we wszystkich budynkach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Sercem wydarzenia będzie Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych przy ulicy Obrońców Tobruku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.