Czy Twoje dziecko zdałoby to dyktando?

Savoir – vivre, bioetanol, post factum – z takimi słowami zmierzyła się młodzież podczas IX Powiatowego Konkursu Ortograficznego w Nysie. Dla jednych była to „bułka z masłem”, dla drugich motywacja do głębszego poznania zasad pisowni. 

Małe i duże litery, a także „nie ” pisane z różnymi częściami mowy  – te elementy sprawiły największą trudność uczestnikom dyktanda, którzy zmierzyli się z pisownią w nyski Carolinum. IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny związany był z BIOAGRA SA – Zakład Produkcji Etanolu „Goświnowice”.

Poziom trudności dostosowany był do wieku uczestników językowego sprawdzianu. Sprawdźcie czy dla Was oraz Waszych dzieci to dyktando to także łatwizna.

Bioagra SA otrzymała wyróżnienie w konkursie Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo. W organizowanym po raz dziewiąty konkursie wzięło udział ponad 50 pracodawców z całego powiatu. Wręczenie prestiżowych wyróżnień i statuetek „Nyskich Syzyfów” odbyło się podczas IX Gali Biznesu Powiatu Nyskiego. W konkursie wzięli udział nieprzeciętni, arcyciekawi i rzadko nagradzani przedsiębiorcy działający w powiecie Nyskim. Post factum nagrodzeni wymieniali spostrzeżenia, a konwersacja przebiegała zgodnie z zasadami savoir – vivre’u.

Zarząd Spółki Bioagra SA zobowiązał się do redukcji hałasu i zapachu powstających przy produkcji bioetanolu i paszy w Zakładzie Produkcji Etanolu „Goświnowice”, co przyczyni się niewątpliwie do wzrostu walorów turystycznych regionu”

Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez BIOAGRA SA podczas gali Super Carol.

Zdjęcie i źródło- Łukasz Bardyszewski

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.