Co nyska PWSZ zrobi z milionem złotych?

Okrągły milion złotych otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie za wyróżniające  osiągnięcia w kształceniu studentów. Specjaliści dali uczelni ocenę wzorową. 

Według statystyk absolwenci uczelni z łatwością trafiają na rynek pracy, a także dużo zarabiają. Zauważyło to także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i postawiło nagrodzić uczelnie milionowym czekiem.

 

– wyjaśnia rektor PWSZ w Nysie, Przemysław Malinowski. Fundusze zostaną przeznaczone na doskonalenie jakości kształcenia na kierunkach praktycznych, tak by absolwenci byli jeszcze bardziej przygotowani do wejścia na rynek pracy.

– mówi Piotr Ziółkowski – szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów. Jak dodaje, w szkolnictwie wyższym chodzi o to, by uczelnie nie kształciły bezrobotnych, ale wpasowały się w lokalny rynek pracy.

– dodaje doradca wicepremiera Jarosława Gowina, Kamil Bortniczuk. Spośród wszystkich uczelni, na Opolszczyźnie zostały wyróżnione tylko dwie. Teraz uczelnia czeka na kolejne milionowe czeki. Jak zapewniali samorządowcy oraz władze uczelni, mają nadzieję, że kolejne dofinansowanie będzie jeszcze w tym roku.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.