Carolinum z nową salą gimnastyczną

Nowa sala gimnastyczna, szatnie i sportowe wyposażenie – na te zmiany uczniowie Carolinum czekali od lat. Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych, ale jak mówi starosta Biłobran, było warto.

Na to przecięcie wstęgi czekali Carolińczycy od wielu lat. W końcu sala gimnastyczna doczekała się gruntownego remontu. Zmiany nastąpiły na każdej płaszczyźnie i nic nie pozostało z dawnej sali. Podczas uroczystego otwarcia obiektu, starosta Czesław Biłobran zadeklarował, że kolejne inwestycje obejmą pozostałe dwie sale gimnastyczne w szkole.

W przyszłym roku w Powiecie Nyskim planujemy wydać 72 miliony złotych na inwestycje. Trzy razy więcej niż w tym roku – mówi starosta Czesław Biłobran.

Podczas remontu sali nie obyło się bez komplikacji. Na początku inwestycja miała kosztować maksymalnie 120 tysięcy złotych, natomiast na efekt końcowy Starostwo przeznaczyło 400 tysięcy złotych. Co więcej na pracowników czekała niemała niespodzianka, kiedy po zerwaniu podług natrafiono na głębokie dziuro w fundamentach sali. Zniszczenia powstały na skutek wód w 1997 roku, które wypłukały podłogę.

Teraz uczniowie Carolinum z niecierpliwością oczekują pierwszych lekcji wychowania fizycznego na nowej sali, a nauczyciele starannie pilnują, aby młodzież miał zawsze zmienne obuwie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.