Brakuje około 100 miejsc w przedszkolach

W Przedszkolu nr 1 przy ulicy Bohaterów Warszawy nie ma ani jednego wolnego miejsca

Według wstępnych szacunków w naszej gminie brakuje około 100 miejsc w przedszkolach – mówił podczas dzisiejszej (28.04) konferencji prasowej dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty – Adam Fujarczuk.

Najgorsza sytuacja jest w przedszkolach zlokalizowanych w mieście, tam bowiem nie ma ani jednego wolnego miejsca, mówi burmistrz Kordian Kolbiarz:

 

Dzieci póki co mogą liczyć jedynie na przyjęcia do placówek poza miastem, czyli w Goświnowicach: 18 miejsc, Hajdukach Nyskich: 9 miejsc, Kępnicy: 4 miejsca, Kopernikach: 9 miejsc, Rusocinie 10 miejsc, oraz w zerówkach zlokalizowanych w nyskich szkołach, choć jak zaznacza burmistrz Kordian Kolbiarz są to rozwiązanie jedynie tymczasowe.

Sytuację w gminie komplikuje fakt, iż trzeba zapewnić miejsca w przedszkolach dla 3-latków, a blisko 90% 6-latków pozostało w zerówkach, ponieważ rodzice nie zdecydowali się na wysłanie ich do szkół. Sytuację miało uratować otwarcie przedszkola w gmachu po Gimnazjum nr 3, jednak Edyta Marczuk wycofała się z tego projektu.

Dziś zakończyły się rozmowy z osobą zainteresowaną otwarciem tzw. przedszkola hybrydowego przy ulicy Kościuszki – taką informację w trakcie konferencji przekazał wiceburmistrz Piotr Bobak:

Co prawda rekrutacja nie została jeszcze zakończona, a rodzice już się odwołują od decyzji – mówi dyrektor GZO Adam Fujarczuk:

 

Nowe przedszkole przy ulicy Kościuszki według wcześniejszych zapewnień miało dysponować liczbą 100 miejsc, które niemal w pełni rozwiązałyby problemy braku miejsc w innych przedszkolach. Jak mówili włodarze miasta na dziś ciężko powiedzieć ile miejsc zapewni nowy najemca, ponieważ Agencja Rozwoju Nysy dopiero zakończyła rozmowy na temat wynajęcia powierzchni. Nowa placówka miałaby rozpocząć działalność od 1 września tego roku.

 

 

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.