Już jutro (5.05) z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk w Polsko-Amerykańskiej Klinice Serc, będzie można sprawdzić jak dokładnie myjemy ręce.

Brzmi to co prawda dość oczywiście, ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego ile bakterii jest przenoszonych na rękach. Podczas jutrzejszego spotkania do dyspozycji wszystkich gości będzie przygotowane specjalne stanowisko w którym m.in. będzie można sprawdzić poprawność techniki mycia/dezynfekcji rąk przy użyciu specjalistycznych lamp UV oraz preparatów fluorescencyjnych.

Klinikę będzie można odwiedzić od godziny 10.00 do 12.30.

Mycie rąk wydaje się prozaiczną czynnością, którą każdy z nas wykonuje kilka razy dziennie. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, jak ogromny wpływ ma ta czynność na nasze zdrowie. Pracownicy służby zdrowia, opiekunowie czy bliscy odwiedzający pacjentów – wszystkie te osoby nieświadomie mogą przyczynić się do zakażeń wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są za sprawą niezdezynfekowanych rąk. Każdego roku na całym świecie pacjenci nie tylko cierpią, lecz nawet umierają z powodu zakażeń wywołanych przez brudne ręce, których można uniknąć. Z wielką przyjemnością bierzemy udział w obchodach Światowego Dnia Promocji Higieny Rąk. Chcemy zwrócić uwagę pacjentów oraz ich bliskich na tę niezwykle ważną i ratującą życie kwestięmówi dr Jacek Polewiak, ordynator oddziału chirurgii naczyniowej w Nyskim Centrum Sercowo-Naczyniowym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Plakat A3 - WHO - Zobacz swoje rece-01

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.