11 mln złotych od wicepremiera Jarosława Gowina

Vivat akademia! Vivat profesores! – Rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie rozpoczęty. Nie zabrakło deklaracji o pomocy finansowej dla uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie jest już po uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego 2018/2019. Na najważniejszym wydarzeniu dla nyskiej uczelni nie zabrakło ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Premier przywiózł szkole wyższej czek na kwotę prawie 11 mln złotych.

Podczas inauguracji nie zabrakło wystąpień gości z różnych środowisk nauki oraz polityki, a także studentów. Jednym z najważniejszych punktów programu jak co roku była immatrykulacja studentów. W związku z tym, że na nyskiej PWSZ indeks jest elektroniczny, pierwszoroczniacy otrzymali z rąk rektora legitymacje studenckie.

Zwyczajem przy rozpoczęciu studiów na PWSZ w Nysie jest wykład inauguracyjny. W latach ubiegłych uczestnicy mogli posłuchać m.in. o dronach. W tym roku zakończenie było zdecydowanie inne. Widownia przeniosła się w świat reżyserii. I nie chodziło tutaj o teoretyczne rozważania. Studenci Instytutu Jazzu pod przewodnictwem rektora Akademii Teatralnej w Warszawie Wojciecha Malajkat przygotowali musical o Tomku Sawyerze. A był to dopiero przedsmak spektaklu, który na deskach Nyskiego Domu Kultury studenci zaprezentują już na wiosnę.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.