Od DJa do radnego?

Trendy się zmieniają, zawody i upodobania też. Czy DJ, twórca muzyki i menager może nagle zmienić swoje życie o 180 stopni ? Zapytaliśmy o to Krzysztofa DASO Zajdla, który ma zamiar 21 października zmienić swoje firmowe T-shirty na garnitur.

Czy uważa Pan, że to właściwy moment na angażowanie się w lokalną politykę ?

– Zdecydowanie tak. Teraz Nysa przeżywa swój renesans. Dużo się dzieje a władze są otwarte na nowe pomysły i współpracę z młodymi, kreatywnymi ludźmi. Chcę wesprzeć tych ludzi swoim doświadczeniem. Największe miasta i artyści sceny muzycznej rządzą się swoimi prawami a ja już je znam. Dlaczego Nysa nie miałaby zyskać nowego standardu kulturalnego i rozrywkowego.

Praca samorządowca różni się bardzo od tego co robił Pan do tej pory. Uda się pogodzić luźny zawód i dyscyplinę radnego ?

Mam nadzieję, że każdy kto chce działać oficjalnie na lokalnym polu wie, że to będzie ciężka praca. Na to się nastawiam. W moim aktualnym zawodzie który uznawany jest za ten „luźny” wysmagana jest bardzo duża dokładność i konsekwencja w działaniu więc dyscyplina związana z pracą radnego jest obecna w moim życiu od wielu lat w przeciwnym wypadku już dawno bym się w tym wszystkim pogubił 🙂

Często się mówi o DJ Adamusie i tym, że dzięki Panu polubił Nysę. Kto jeszcze poznał lub pozna Pana rodzinne strony w najbliższych miesiącach ?

Czy Adamus polubił Nysę dzięki mnie tego nie wiem, ja na pewno byłem osobą która przyczyniła się do tego aby zainteresował się tym miastem i dobrze je poznał. Wszędzie gdzie się pojawiam zawsze godnie reprezentuje Nysę, każdy dokładnie wie skąd pochodzę , jestem z tego dumny. Jest wielu ludzi, których przez ostatnie 15 lat mojego działania na rynku lokalnym zaprosiłem już do naszego miasta nie sposób ich tu wszystkich zliczyć. To przekrój artystów od DJ, muzyków, wokalistów, aktorów na kabareciarzach
i stand-uperach kończąc.

A jako dyrektor artystyczny dużych polskich marek klubowych jak Pan ocenia lokalne imprezy ? Jakieś pomysły? Plany?

Praca w tych miejscach dała mi ogromne pole do rozwoju. W Poznańskim klubie PACHA odpowiadam za import artystów zagranicznych a w Gliwickim MARDI GRAS kompleksowo zajmuję się organizacją eventów. W Nysie mieszka aktualnie kilka perełek ale wielu młodych utalentowanych ludzi przepada gdzieś bez echa w dzisiejszym świecie i nie dla tego że są słabi a dlatego że nie potrafią się przebić. Mnie kilkanaście lat temu ktoś też podał rękę i uwierzył w to że uda mi się zaistnieć na skale ogólnopolską a nie tylko lokalnie. Powoli staram się to realizować a z jakim efektem to już pozostawiam Wam do oceny. W planach mam zorganizowanie przeglądu lokalnych talentów ale takiego przeglądu z prawdziwego zdarzenia z dużym sponsorem zewnętrznym. Chciałbym też aby w tym roku flagowa impreza naszego miasta czyli festiwal ognia i wody był wreszcie imprezą dwudniową.

Prowadzi Pan lokal w centrum miasta. Czy przewidziany remont Rynku nie pokrzyżuje Panu planów?

Klub w Rynku prowadzimy w trójkę: Dj ADAMUS, moja narzeczona Katarzyna i ja. Każde z nas wkłada w to tyle samo pracy a Kasia jest sercem lokalu. To ona jest tam zawsze wtedy kiedy ja z Adamem gramy imprezy w całej Polsce. Remont rynku wg mojej oceny wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój i w żaden sposób nie pokrzyżuje naszych planów na rozwój tego wyjątkowego miejsca jakim jest Truth.

Mówimy o kulturze i rozrywce w naszym mieście a co z dziećmi i krzywymi chodnikami ? Czy aby tematy przyziemne nie będą traktowane po macoszemu ?
Będzie Pan w stanie zaangażować się również w tematy nie związane z Pana zawodem i pasją ?

Proszę też pamiętać że oprócz bycia DJem, jestem również ojcem i zwykłym mieszkańcem tego miasta i zależy mi na tym żeby nam wszystkim żyło się tu dobrze. Chciałby też aby moja córka wychowywała się w fajnym i przyjaznym mieście z perspektywami do rozwoju osobistego. Nie wydaje mi się abym tematy nie związane z moją dzieciną traktował po macoszemu a wręcz przeciwnie. Do takich spraw będę podchodził z olbrzymią powagą aby nikt nie przykleił mi łatki że zajmuję się tylko rozrywką. Mam w tym mieście coś do udowodnienia i to jest właśnie ten czas!!

Podsumowując – Czy odnajdzie się Pan w lokalnej polityce i będzie wzorowym radnym ?

Czy zostanę radnym to już zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców Nysy ale jeżeli już uda mi się to osiągnąć to dołożę wszelkich starań aby za kilka lat nie wstydzić się swoich decyzji i nie mieć sobie nic do zarzucenia. Chciałbym za kilka lat z głową podniesioną do góry móc powiedzieć że zrealizowałem swoje cele i że było warto.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.